Скейтборд або пенні борд: що вибрати?

Скейтборд або пенні борд: що вибрати?

В останні роки кількість людей, які проводять час, катаючись на дошці, неухильно зростає. Така розвага приваблює і дітей, і дорослих, а різноманітність дощок дає можливість кожному відчути повне задоволення від їзди. З появою яскравих, компактних, стильних пенні бордів популярність даного транспорту тільки зростає. А можливість опанувати дошкою з'явилася навіть у самих маленьких дітей, віком від 5-6 років. Саме тому при бажанні купити дитині дошку, вибір батьків вже не була такою очевидною.

Основні відмінності пенні борда від класичного скейтборду

Хоча пенні скейтборд - відносно новий тип дошки для вітчизняних скейтбордистів, його конструкція була придумана ще в 1970-ті роки. Технічно скейтборд і пенні борди об'єднують лише загальні конструкційні елементи: наявність платформи для ніг, чотирьох коліс для їзди і маневрування, невеликого вигину дошки (конкейва). В іншому ж, пенні борд лише побічно схожий на свого старшого брата:

  • Скейтборд виготовляється з дерев'яної багатошарової дошки, а пенні борд з міцного пластику - полікарбонату. Зламати таку пластикову дошку практично неможливо, тому пенні борд вважається більш довговічним і витримує найактивнішу експлуатацію і трюки.
  • Довжина деки класичного скейтборду - 74 см, а пенні борда - 22 дюйма (56 см) або 27 дюймів (68 см), він більш компактний і простий в управлінні, має підвищену маневреністю. На них дітям простіше навчитися їздити, ніж опанувати їздою на скейтборді.
  • Колеса скейтборду зазвичай меншого діаметру. Це необхідно для виконання трюків, але не дуже практично для катання по місту. Пенні борд, навпаки, оснащений великими поліуретановими колесами, які відмінно підходять для пересування по місту, подолання невеликих нерівностей асфальту.
  • По дизайну скейтборд більш консервативні. Верхня частина їх зазвичай покрита шорстким наждачним шаром, а яскраві кольори і принти можна нанести на дерев'яну поверхню тільки знизу. Пенні борди представлені в будь-яких варіаціях квітів і дизайнів. При цьому картинка не стирається з часом і не втрачає колір. Дітям молодшого віку набагато більше подобаються барвисті і стильні пенні борди.
  • Вигин дошки на скейтборді присутній з обох сторін, а на його конкурента тільки з однієї.
  • Обидва варіанти виконання дошки перешкоджають ковзанню ноги. На деку скейтборду для цього завдано шорсткий наждачний шар, а на пенні борд - рифлене покриття.

Переваги класичних скейтборду

Завдяки більш широкій колісній базі і широкій деці, скейтборд класичної звичної конструкції дуже стійкі на дорозі. Дека виготовляється з 7-9 склеєних шарів дерева, вона
міцна, гнучка і здатна витримувати дуже високі вагові та динамічні навантаження. Це відмінний варіант для дітей підліткового віку, які хочуть не просто кататися по місту, а й вчитися виконувати трюки. Для цього дека скейтборду має спеціальні вигини відразу з обох сторін. Вони дозволяють простіше контролювати дошку, виконувати стрибки і перевороти. Мінімальна довжина деки скейтборду складає 70 см. Для дітей молодшого віку це багато, а ось дитині від 9-10 років освоїти таку дошку буде цілком під силу.

По міцності і довговічності скейтборд провідних виробників не викликають ніяких нарікань. Міцна металева підвіска, вигнута широка дошка, вузькі більш жорсткі колеса дозволяють скейтборду виконувати неймовірні трюки, які будуть не під силу навіть самому досвідченому райдеру на пенні борді.

Переваги пенні бордів

Если скейтборд создавался как инструмент для экстремального катания, то задача пенни борда – обеспечить быстрое перемещение по городу. Для этого пенни борды сделаны более легкими, достаточно маневренными и компактными. Благодаря малому весу и небольшим габаритам данным транспортом легко овладевают даже маленькие дети до 9-10 лет. Пенни борд легко помещается в рюкзак, его перевозят в общественном транспорте, метро и автомобиле. В отличие от деревянной доски скейтборда, которая спустя несколько лет может повредиться и расслоиться, пластиковая дека пенни борда никогда не треснет и не разломается даже при мощных ударах. Она сочетает высокую эластичность и прочность. Даже самые компактные пенни борды в ассортименте часто способны выдерживать нагрузку более 100 кг. В пенни борде используются материалы, не подверженные влиянию внешней среды. Доску можно опускать в воду и грязь, ей не страшна пыль, холод и жара. Ребенку очень сложно нанести вред пани борду,
тому його з лишком вистачає на кілька років активного використання, після чого дошка може бути передана наступному молодшому поколінню. Завдяки більш широким колесам навчитися їздити на пенні борді істотно простіше. Дошка швидше набирає швидкість, їй легко управляти і маневрувати, уникаючи перешкод під час руху. Такий транспорт безпечніший для дитини, оскільки найчастіше використовується просто для катання по міських вулицях. Однак дека на ньому також має вигин з одного боку, а значить, при бажанні дитина зможе опанувати деякими простими трюками. Що б ви не придбали, насамперед уважно вивчіть характеристики і підберіть ту модель, яка більше підійде під вік дитини, його вага і потреби. Не ігноруйте смаки свого чада, дайте можливість самостійно вибрати дизайн дошки.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.